sklep

Inteligentny czujnik zalania

Średnia ilość na magazynie

Cena netto:

189 zł

Cena brutto:

232,47 zł

Ilość sztuk:

Rabaty dla profesjonalistów

Wypełnij formularz

Opis produktu

Czujnik zalania (WL-ZSSMBPW-FD-01)

Umieszczony w miejscu o podwyższonym ryzyku zalania wykrywa warunki podwyższonej wilgotności i wysyła informacje alarmową do powiązanych urządzeń i na urządzenie mobilne.

CZUJNIK ZALANIA CECHY:

  • Bezprzewodowy, mały rozmiar, łatwy w instalacji.
  • Umożliwia monitorowanie stanu czujnika zdalnie.
  • Wyposażony w czujnik zalania o wysokiej czułości.
  • Wykrywanie w czasie rzeczywistym wycieku wody w pomieszczeniach i niezwłoczne przesłanie alarmu.
  • Utwórz powiązania z odpowiednimi inteligentnymi urządzeniami takimi jak inteligentny zawór wodny, aby podjąć odpowiednie działania.

Dane techniczne

Zasilanie

3 V DC

Wymiary

śr. 69 x wys. 29mm

Symbol

WL-ZSSMBPW-FD-01

Protokół komunikacyjny

IEEE 802.15.4 (ZigBee/HA1.2)

Typ anteny

Wewnętrzna

Materiał wykonania i kolor

PC, biały

Poziom ognioodporności

UL94 V-2

Masa

47g

Dopuszczalna wilgotność

≤95%RH (bez kondensacji)

Metoda instalacji

Mobilna

Temperatura przechowywania

-20°C/+60°C

Bateria

CR2, 1szt

Dodatkowy tab 1 - Tytuł

Pozostałe

Dodatkowy tab 1 - Opis

Gdzie najlepiej zainstalować czujnik zalania?

Miejsce montażu czujnika zalania jest dla części użytkowników kwestią intuicyjną. Nowi właściciele nieruchomości nie zawsze są jednak przekonani co do tego, która część domu może okazać się najbardziej podatna na ewentualne przecieki. Pomieszczeniami wartymi zabezpieczenia są na pewno kuchnia i łazienka. Zwłaszcza podłoga pod zmywarką czy zlewozmywakiem lub pod wanną i przy toalecie jest szczególnie podatna na zalanie. Czujniki instaluje się często także w kotłowniach, podpiwniczeniach czy garażach. Chętnie wykorzystywane są również w biurach i serwerowniach ze względu na przechowywany tam sprzęt i dokumentację, czyli przedmioty, które w szczególnym stopniu powinny być chronione przed działaniem wilgoci.

Jak zamontować czujnik zalania?

Jedną z największych zalet tego rodzaju sprzętu jest niezwykła łatwość montażu. Nie tylko osoby sprawne techniczne, ale także zwykli użytkownicy stosowanych w domach urządzeń z pewnością nie będą mieć problemu z jego instalacją. Pierwszym krokiem wykonanym przez użytkownika powinno być zlokalizowanie w pomieszczeniu miejsca szczególnie narażonego na zalanie. W celu przygotowania urządzenia do pełnienia swojej funkcji, należy najpierw umieścić w nim baterię. Posługując się instrukcją obsługi, wystarczy skonfigurować ustawienia sieciowe – po włączeniu urządzenia do sieci można obsługiwać je już z poziomu smartfona. Po zamknięciu pokrywy i umieszczeniu czujnika zalania w odpowiednim miejscu, jest on gotowy do pracy. Od tej pory będzie informował użytkowników o wszelkich zagrożeniach.

W jaki sposób czujnik zalania informuje o wykrytym zagrożeniu?

Niezawodny sprzęt, gwarantujący domownikom poczucie bezpieczeństwa, musi charakteryzować się wrażliwością nawet na najbardziej dyskretne oznaki potencjalnego ryzyka. Sprawny czujnik zalania jest w stanie natychmiast wykryć podwyższoną wilgotność w pomieszczeniu. Pod wpływem bodźca w postaci odnotowanego zagrożenia uruchamiany jest mechanizm, pozwalający urządzeniu na przesłanie informacji alarmowej do użytkownika w sieci, czyli na jego urządzenie mobilne. Co ciekawe, w zintegrowanym systemie o niebezpieczeństwie informowane są także inne powiązane urządzenia. Po wykryciu przecieku dopływ wody zostaje automatycznie odcięty, a zagrożenie wyeliminowane bez konieczności interwencji użytkownika aplikacji.

Co zrobić, aby urządzenie jak najdłużej zachowało swoją niezawodność?

Inwestując w czujnik zalania, warto od samego początku stosować się do zaleceń związanych z jego użytkowaniem. Przede wszystkim urządzenie powinno zawsze stać na płaskiej i w pełni stabilnej powierzchni, w miejscu nienarażonym na uszkodzenia mechaniczne. Należy uważać, aby nie umieszczać go bezpośrednio w wodzie – także w celu testowania jego skuteczności. Do czyszczenia sprzętu powinna być używana sucha szmatka, bez stosowania rozpuszczalników czy innych środków czyszczących o agresywnym działaniu. W celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności, każdy czujnik powinien podlegać regularnym kontrolom. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do jego poprawnego funkcjonowania, nie zaleca się samodzielnych napraw. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem jest wówczas odesłanie sprzętu do serwisu dystrybutora.

Materiały do pobrania

Inteligentny czujnik zalania

Plik: PDF / 713 KB

Pobierz plik
ico-instalator.png

Jesteś instalatorem?

Zarejestruj się i uzyskaj
dostęp do naszej strefy
zamkniętej!

  • dostęp do specjalistycznych artykułów i wideo
  • instrukcje i inne materiały dotyczące produktów
  • formularz do składania zapytań ofertowych
  • newsletter z informacjami o promocjach i nowościach
Zarejestruj się Zobacz szczegóły