baner mail3

 

ARKIV - inteligentna platforma CCTV klasy Enterprise, dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań, stała się niedoścignionym wzorem systemu bezpieczeństwa. 

Oprócz funkcji służących do zoptymalizowania wielkości strumienia oraz zasobów systemowych serwerów, producent ogromną wagę przywiązał do rozwijania modułów zaawansowanej analityki wideo. Dzięki temu ARKIV stał się niezwykle elastyczny. W zależności od potrzeb platforma może wykorzystać analitykę zaimplementowaną w kamerach lub jeżeli kamery nie posiadają wbudowanej analityki, serwer zapisu potrafi samodzielnie analizować dostarczony strumień wideo. Poza powszechnie występującymi analitykami (przekroczenie linii, wejście w strefę, wyjście ze strefy, ...) platforma ARKIV oferuje swoim użytkownikom: rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, rozpoznawanie twarzy, detekcję dymu, detekcję ognia, etc.

 

Zapis metadanych wraz z obrazem wideo pozwala na niewiarygodnie szybkie wyszukiwanie zdarzeń. Ta innowacyjna technologia sprawia, że od teraz możemy w ułamku sekundy wyszukać zdarzenia, na wyświetlenie których do tej pory konwencjonalny system potrzebował kilku godzin.

Jednak nawet najlepszy system byłby bezużyteczny bez przejrzystego interfejsu użytkownika. Elastyczny, intuicyjny, świetnie zaprojektowany interfejs, który dodatkowo wspiera panele dotykowe to wizytówka tego systemu.
Operator za pomocą jednego kliknięcia może sprawdzić nagrania z interesującej go kamery nie rezygnując przy tym z obserwacji „na żywo” pozostałych kamer.System wykorzystuje również interaktywne mapy 3D. Mapy te pozwalają w niezwykle prosty i instynktowny sposób śledzić intruza wykorzystując „wirtualny spacer po mapie”.

 

Jak przystało na platformę klasy enterprise, ARKIV posiada szereg funkcji dbających o bezpieczeństwo przechowywanych nagrań. Począwszy od możliwości zastosowania nadmiarowości dysków twardych wykorzystującą technologię RAID, dzięki której nie utracimy żadnego bajta danych, po zastosowanie dysków sieciowych, czy replikację danych, pozwalające przechowywać dane z najważniejszych dla nas lokalizacji w kilku miejscach jednocześnie, aż po nadmiarowość serwerów nagrywających (failover Server), dzięki którym system posiada dodatkowy serwer mający za zadanie monitorowanie poprawności działania pozostałych. Dzięki nadmiarowości, w przypadku awarii, serwer zapasowy przejmuje wszystkie funkcje uszkodzonej maszyny, a system cały czas jest w 100% sprawny, co daje serwisowi czas niezbędny na usunięcie usterki.

Niezwykle istotne jest, że platforma ARKIV oparta jest o strukturę klient-serwer co sprawia, że system można rozbudowywać niemal w nieskończoność.

 

ARKIV wspiera technologię akceleracji sprzętowej CUDA. Rozwiązanie to sprawia, że lwia część obliczeń wykonywana jest przez coraz wydajniejsze karty graficzne, odciążając jednocześnie wykorzystanie procesora głównego maszyny.
Co ważne, ARKIV jest w pełni zintegrowany z zaawansowanym systemem bezpieczeństwa (KD i SSWIN) Eqlipse TL (ProtegeGX), dzięki czemu umożliwia jeszcze wydajniejsze wykorzystanie systemu. System ARKIV może monitorować zdarzenia pochodzące z Eqlipse TL oraz odpowiednio na nie reagować wykorzystując zaawansowaną funkcjonalność makr. System Eqlipse TL z kolei może wykorzystywać nagrania, obraz na żywo oraz telemetrię systemu CCTV. Integracja ARKIV z Eqlipse TL zapewnia sprawną wymianę informacji pomiędzy dwoma systemami, a co za tym idzie również szybszą weryfikację zdarzeń. Dzięki tej kooperacji poziom bezpieczeństwa obiektu znacznie wzrasta.

 

Monitoring ARKIV to siła nowej technologii w służbie najnowocześniejszych systemów zabezpieczeń.


Aut. Tomasz Białek

Więcej informacji? Pobierz katalog.