W dniach 7-8 czerwca br. w Hotelu Sułkowski we Włoszakowicach k/Leszna odbyła się Konferencja Innowacyjne Rozwiązania dla Budownictwa. Była to VI już edycja tej konferencji, której organizatorami są firmy: Zakłady Kablowe Bitner, Kontakt-Simon S.A. oraz Miwi Urmet Sp. z o.o., a której głównym celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń między uczestnikami spotkania a jego organizatorami, a także możliwość poszerzenia kontaktów biznesowych.
Ta edycja konferencji została objęta patronatem honorowym przez czasopismo elektro.info reprezentowane przez redaktora naczelnego mgr inż. Juliana Wiatra oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich o/Wrocław, którego przedstawicielem był wiceprezes tegoż oddziału mgr inż. Jan Pytlarz. Patronem medialnym było natomiast czasopismo Ochrona Mienia i Informacji.
Tuż po powitaniu gości wykład inauguracyjny wygłosił Gość Specjalny mgr. Inż. Julian Wiatr, który omówił podstawy projektowania przydomowych elektrowni fotowoltaicznych. Kolejno prelekcje mieli panowie z firm Miwi Urmet Sp. z o.o., Zakłady Kablowe Bitner oraz Kontakt-Simon S.A., a w przerwach między ich prezentacjami, przy stoiskach firmowych, goście mieli możliwość porozmawiać, wymienić się doświadczeniami czy bliżej zapoznać się z ofertą każdej z firm. Zwieńczeniem pierwszego dnia konferencji była uroczysta kolacja.
Drugi dzień konferencji obfitował w kolejne prelekcje przedstawicieli organizatorów, a zakończył się wspólnym obiadem i pożegnaniem gości.
Po raz kolejny Konferencja Innowacyjne Rozwiązania dla Budownictwa zakończyła się sukcesem. Zarówno goście jak i organizatorzy opuszczali spotkanie wzbogaceni o nowe doświadczenia i kontakty. VII edycja konferencji planowana jest na jesień br.