dom, który myśli za Ciebie

YOKIS rewolucjonizuje typowe instalacje elektryczne. Od teraz system inteligentnego domu dostępny jest dla każdego. Nie musisz wymieniać przewodów, kuć ścian, wymieniać łączników i przycisków, zmieniać źródeł światła... Za pomocą małych, szybkich w instalacji modułów, możliwa jest automatyzacja rolet, okien, markiz, zarządzanie oświetleniem, sterowanie wentylatorami, grzejnikami, uzbrajanie lub rozbrajanie alarmu, otwieranie bramy automatycznej oraz wiele innych funkcji! Ich integracja pozwala tworzyć spersonalizowane konfiguracje ułatwiając życie domownikom, oszczędzając Twój czas oraz energię elektryczną.

Jak to działa?

 

System YOKIS umożliwia komunikację między modułami przewodowo lub bezprzewodowo. Interesujące jest rozwiązanie radiowe 2,4 GHz. Każdy moduł komunikuje się dwukierunkowo z innymi modułami w okolicy. Tworzy to sieć połączeń między modułami, która przekazuje polecenia i zwiększa zasięg działania systemu. Wykonanie każdego polecenia jest zwrotnie potwierdzane do nadajnika.

Czym sterować?

 

Do sterowania można używać pilotów z 2 lub 8 przyciskami, gotowych przycisków radiowych - naściennych 1, 2 lub 4 przyciskowych, które mogą być zainstalowane w dowolnym miejscu w domu. Jeżeli chcemy wykorzystać już zainstalowane łączniki lub przyciski, wystarczy podłączyć do nich miniaturowy nadajnik, który zmieści się w puszce podtynkowej za łącznikiem. Wkrótce dostępny będzie router, umożliwiający sterowanie inteligentnym domem przy użyciu komputera, smartfonu, tabletu lub smartTV.

Jak zarządzać oświetleniem?

 

Stosując włączniki elektroniczne YOKIS, można włączać i wyłączać źródła światła z różnych miejsc w domu, np. wyłączyć wszystkie światła jednym przyciskiem lub za pomocą pilota. YOKIS oferuje również ściemniacze elektroniczne, które automatycznie rozpoznają źródło obciążenia i samoczynnie się do niego dostosowują. Oświetlenie może wyłączyć się automatycznie po zaprogramowaniu czasu w przypadku braku naszej aktywności.

Czy sam(a) mogę to zainstalować i uruchomić?

 

Montaż modułów jest bardzo prosty. Wystarczy podstawowa wiedza i narzędzia (kombinerki, wkrętak). Programowanie systemu nie wymaga żadnych specjalistycznych urządzeń – nawet komputera. Wszystkie operacje wykonujemy przez moduły, przyciski oraz piloty.

Ile to kosztuje?

 

Cena systemu zależy od ilości użytych urządzeń. Można zacząć od prostego zestawu radiowego (od 249,00 netto) i później stopniowo rozbudowywać go według własnych potrzeb. Z kolei elektroniczny ściemniacz przewodowy to koszt zaledwie 129 zł netto.

Yokis