Systemy Domofonowe
Telewizja Przemysłowa
Kontrola Dostępu
SSWIN
Sys. Sygn. Pożaru
Interkomy
Systemy Hotelowe
Systemy Przywoławcze
Automatyka Bramowa
Automatyka Budynkowa
Dział Projektowy
Komponenty IT

 

Dane techniczne

E25 - X25

E40 - X40

E50 - X50

E60 - X60

Zasilanie

230 VAC – 50 Hz

Moc silnika

0,18 kW

0,18 kW

0,15kW

0,24kW

Pobór prądu

1,4 A

1,4 A

2,7 A

2,0 A

Moment obrotowy

40 Nm

60 Nm

95 Nm

160 Nm

Max. długość ramienia

2,5 m

4,0 m

5,0 m

6,0 m

Czas otwarcia

1,8 sek.

2,5 sek

6,0 sek

9,5 sek

Instalację bariery ułatwia dedykowana podstawa montażowa przeznaczona do zatopienia w fundamencie. Istnieje możliwość łatwego dostosowania kolumny bariery do montażu z lewej lub prawej strony wjazdu bezpośrednio na miejscu instalacji. Przystępny proces programowania i regulacji ogranicza do minimum czas potrzebny na uruchomienie urządzenia.

  

Mechaniczny system spowalniania ruchu ramienia w położeniach krańcowych oraz mikrowyłączniki (oddzielne na pozycję zamkniętą i otwartą) gwarantują łagodną, długotrwałą i bezawaryjną pracę. Dodatkowe akcesoria tj.: fotokomórki, pętle indukcyjne, lampy sygnalizacyjne, odbiornik radiowy, można podłączyć bezpośrednio do układu sterującego napędem.

Sterowanie szlabanem można realizować na kilka sposobów: zdalnie (pilotem radiowym lub kartą zbliżeniową), lokalnie (przyciskiem przez wartownika), automatycznie (przez detektor pętli indukcyjnej). Istnieje możliwość połączenia powyższych sposobów. W sytuacjach awaryjnych, np. w przypadku braku zasilania, można podnieść ramię bariery manualnie za pomocą specjalnej korby (na wyposażeniu). Ciekawym rozwiązaniem podnoszącym bezpieczeństwo jest procedura testowa fotokomórek, którą wykonuje układ sterujący przed każdym opuszczeniem ramienia bariery. Test polega na sprawdzeniu poprawności działania odbiornika fotokomórki w odpowiedzi na odpowiednią sekwencję załączania i rozłączania zasilania nadajnika. Opuszczenie ramienia bariery możliwe jest dopiero po pomyślnie zakończonym teście. Do tej funkcji przystosowane są również fotokomórki refleksyjne ER-REF (z lustrem) firmy APRIMATIC. Posiadają one dodatkowy zacisk umożliwiający kluczowanie nadajnika.

 

Dużym atutem wszystkich szlabanów marki APRIMATIC jest solidna ramowa konstrukcja oraz system mocowania ramienia do kolumny. Najechanie pojazdu na barierę powoduje złamanie  ramienia w miejscu mocowania nie uszkadzając przy tym samej kolumny i przymocowanego do ramy napędu. Największą zaletą Harriera jest jego szybkość (od 1,8 sek.) oraz możliwość ciągłej pracy (1500 cykli na dobę). Takie parametry predysponują to urządzenie do montażu w miejscach wymagających intensywnej pracy, szybkości i niezawodności, tj.: punkty poboru opłat na autostradach, parkingi, centra i galerie handlowe, itp.